Лов сома з підводним поплавцем.

Спочатку розберемося, для чого взагалі потрібний такий поплавець і яку перевагу має цей монтаж перед класичним донним варіантом. Підводний поплавець краще всього себе проявляє в парі з живцем, хоча його також успішно застосовують з пучком черв'яків або не живими насадками. Такий поплавець призначений не для відображення клювання, а для утримання наживки в товщі води, на деякій відстані від дна. Є поширена думка, що сом харчується з дна, але досвід показав, що він набагато охоче відгукується на ласощі, "завислі" над поверхнею дна. У парі з підводним поплавцем живець стає рухливівшим і привабливішим для хижака. Особливо, якщо на гачку живець. Річ у тому, що рибка завжди намагається сховатися в мул або за найближчу природну перешкоду. Поплавець же не дає йому цього зробити, тому що постійно тягне його вгору. Отже, приманка увесь час знаходиться в русі. Часто підводний поплавець має шумові капсули, які додатково приваблюють сома. Особливо вони ефективні на течії.

osnastka-na-soma-madcad

Виготовлення монтажу з підводним поплавцем.

Виготовлення монтажу з підводним поплавцем досить просте і швидке в освоєнні. Лише варто звернути увагу на одну не зовсім звичану деталь: замість свинцевого грузила використовується будь-який камінь або цеглина, знайдена на березі. Це вимушений захід. Річ у тому, що із застосуванням звичайного вантажу відбувається багато нереалізованих клювань, а використання каменю робить снасть такою, яка сама засікає. Крім того, на сильній течії потрібно використовувати занадто важкий свинцевий вантаж. Тому застосування важкого каменю на розривній волосіні доцільніше.

Пробіжимося по компонентах оснащення. Для її виготовлення потрібні:

  • Власне, підводний поплавець(20 - 120 грам);
  • Один або два гачки, залежно від розміру живця;
  • Плетений поводок 0.80 - 1.20 мм і довгою 1.5 - 2.5 метра;
  • Потужний карабін з вертлюгом на 60-120 кг;
  • Розривна волосінь довгої до 30 см і діаметром 0.35 - 0.50 мм;
  • Камінь обмотаний мотузком;
  • Основна плетінка - 0.45 - 0.80 мм;

Так само можна придбати уже готовий монтаж. Вони вироблені під наглядом професійних риболовів і відповідають усім вимогам для ловлі трофейних риб.

montag_na_soma-unicat

Спочатку підбираємо відповідний по вазі і формі вантаж: якщо течія сильна або приманка більша - тим важче груз. Потім фіксуємо камінь мотузком. Прив'язуємо до основної волосіні карабін з вертлюгом. Тепер відміряємо необхідну довжину поводка, прив'язуємо до кінця гачок (чи два послідовно, якщо використовується великий живець). Наступний етап - на поводок протягуємо підводний поплавець. Фіксується він за допомогою відпрацьованих світляків або інших підручних засобів. Інший кінець поводка фіксуємо за карабін.

Фінальний етап - відрізок в 20-30 см розривної волосіні одним кінцем прив'язуємо за мотузок, обмотаний на камені, а іншим - за вушко карабіна, в пару до основної волосіні. Шляхом безлічі проб вдалося встановити, що діаметр у розривної волосіні має бути саме 0.35 - 0.40 мм. Така волосінь спокійно витримує сильну течію, але при цьому, легко рветься навіть при клюванні дрібного сома, вивільняючи тим самим оснащення і не створюючи проблем при виведенні риби. От і все. Залишилося тільки за допомогою човна вивезти монтаж в вибране місце.

Як прив'язувати гачки і насаджувати живця.

Для донки з підводним поплавцем прийнято використовувати одинарні гачки розміром від 2/0 до 10/0 залежно від виробника. Якщо є необхідність в застосуванні другого гачка, можна використати трійник від 2/0 до 6/0. Обидва гачки в'яжуться без вузловим методом NoKnot.

Тепер про насадження живця. Дуже важливий момент: рибку треба наживляти хвостом до підводного поплавця. Гачок протягується трохи нижче спинного плавника під спинку живця. Другий гачок протягується в нижній частині риби в районі передніх плавників. Це один з перевірених варіантів, але можна застосовувати і інші.

lovla_soma-na-zuvtsa

Тонкощі застосування.

Підводні поплавці відрізняються розміром і відповідно, вантажопідйомністью. Якщо одного поплавця мало, можна надіти декілька підряд або ж узяти іншій більшої вантажопідйомності. Деякі рибалки вважають за краще для поводка використати моно-лідеры замість плетеного повідка. Застосування моно-матеріала в де якій міри краще, якщо використовувати поплавець у вигляді турбіни, призначення якого обертатися в товщі води створюючи при цьому вібрації.

Є думка, що м'який повідець не робить опору живцю і таким чином гачки можуть зачепитися один за одного. Що б цього не відбувалося, слід використати силіконову трубку. Вона за рахунок жорсткості перешкоджатиме перекручуванню снасті. Оснащення повідка силіконовим кембриком відбувається під час в'язання гачків. Спочатку на один кінець повідка в'яжеться гачок, як було описано вище. Потім на поводок протягується шматок кембрика, по довжині дорівнює відстані між гачками. Кембрик натягається на вушко гачка, щоб там зафіксуватися. Потім впритул в'яжеться наступний гачок. Стійке до заплутування оснащення готове. Сома абсолютно не відлякує снасть, що огрубнула, скоріш на оборот, він сприймає її як природну перешкоду на шляху.

osnastka_na_soma-perseus

Але будь-який з варіантів монтажу хороший по своєму. Все залежить від умов лову і поглядів самого рибалки. Як бачимо, снасть з підводним поплавцем для лову сома проста у виготовленні. Вона підходить для різних умов ловлі і наживок, але головне - стабільно приносить результат! Цим методом лову можна легко упіймати трофейного екземпляра. Важливо, що розміром живця можна відсікти дрібного сома. А сам монтаж розмістити в перспективній ділянці водойми.

Ловити сома за допомогою підводного поплавця зручно за допомогою сомових вудилищ і котушок. Або ж використати для цього звичайну донку. Такий спосіб простий в освоєнні і приносить багато позитивних емоцій. Його можна поєднувати з відпочинком у води.

Ось кращі варіанти підводних поплавців:

  • Підводний поплавець UNI CAT Camou Power Rattle Subfloat 15g.
  • Підводний поплавець UNI CAT Camou Sticki Subfloat 30g.
  • Підводний поплавець UNI CAT Camou Subfloat 40g.

podvodnuy_poplavok_na_soma-unicat