Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб: 10:00-16:00

Нд: вихідний

0
Мій кошик

Снасті на сома, каталог

Ловля сома.

Снасті які вони використовують заслуговують уваги. Вони виготовлені за сучасним словом техніки і відповідають всім вимогам силової ловлі. Особини європейського сома можуть досягати довжини до 250 см, і ваги в 150 кг.

Ловлю річкового гіганта можна умовно розділити на такі категоріїї:

  • ловля сома з берега.
  • ловля сома на квок.
  • спіннінгова ловля сомаю.

Всі способи потребують спеціальних снастей і кожна категорія заслуговує на окрему статью. Ми спробуємо коротко описати їх в нашій Категорії-Ловля сома. А перелічені вище пункти залежать від локації. Адже риболовля на сома на Дністрі, річці Стир чи Дніпрі - абсолютно різне явище, і річки мають свій неповторний характер.

Береговий лов сома.

Дуже цікава і підійде для багатьох рибалок. Її можна поєднувати з відпочинком біля води. Для лову з берега використовують різноманітні оснащення і монтажі. До найефективніших можна віднести підводний поплавець. Його роль полягає в утримуванні приманки на певній глибині. Як відомо сом рідко підбирає приманку з дна. Найбільш результативне її положення приблизно 1 м від дна. Такий тип оснащення можна використати для різних наживок.

Підводні поплавці можуть бути забезпечені шумовими капсулами або виконані у вигляді турбіни з лопастями. Останній варіант ефективний за наявності течії. Монтаж завозиться в перспективне місце і опускається до дна за допомогою вантажу (можна використати камінь). До вантажу він кріпиться розривною волосінню (0,25мм-0, 30мм). Проковтнувши приманку риба з легкістю розірве волосінь, і Ви побачите клювання.

За відсутності плав засобу можна закидати наживку з берега. При цьому використовуються свинцеві грузила. Вага грузила підбирається в залежності від умов лову. При береговій ловлі закидувать живця небажано. Рибка не витримує удар по воді і як правило швидко гине. Тут дуже ефективні пеллетс і бойлы. Їх можна придбати в магазинах або замовити по інтернету.

Лов сома на бойлы.

Ця ловля набирає велику популярність. Не рідко в прилові опиняється трофейний короп. Ця наживка не вимоглива до умов зберігання. Може знаходиться в багажнику автомобіля увесь сезон. При цьому не займаючи багато місця.

Довжина вудилища для берегового лову має бути від 270 см до 340 см. Чим воно довше, тим краще гаситиме ривки сильної риби. Підійдуть карбонові і композитні бланки з тестом від 100 до 500 гр. Німецькі бренди Uni - Cat, MaDCAD, роблять висококласні берегові вудилища.

Котушка для лову з берега повинна мати велику потужність. У таких котушках низьке передатне число. Корпус виконаний з металу або ABS пластику. На шпулі повинно розміщатися до 300-400 м шнура діаметром 0,40-0,60мм. Типорозмір 6000-10 000.

При виборі шнура для ловлі сома не треба економити. Слід вибирати краще що є на ринку. Внаслідок того, що соми мешкають в засмічених місцях він повинен добре тримати абразив. Відмінні шнури для лову сома робити німецька фірма WFT, BALZER, MADCAD.

Лов сома на квок.

Квок це спеціальний ручний інструмент. Вдаряючи ним по воді, виходить специфічний звук, що притягає увагу сома. Цей метод лову дуже древній. Ним користувалися ще наші предки. Далеко не кожен рибалка зможе його опанувати. У класичному виконанні снасть для лову сома на квок називається "урєз" або мотовило. Вона складається з мотовила, шнура, вантажу, і гачка. Спускаючись човном за течією рибалка в одній руці тримає мотовило, а другою працює квоком. Але зараз "урєз" не актуальний. Існують спеціальні короткі вудлища для ловлі сома на квок.

Для таких вудлищ підбирається не важка котушка. Виходить легка, збалансована снасть, яка добре передає клювання. Квочать сома на ямах в ранкові і вечірні години. Добре використовувати ехолот. Так Ви побачите відповідну рибу і не пропустите клювання.

Елементи оснащення можуть бути різноманітними. Вони підбираються кожним рибалкою виходячи з його уявлень і переконань. На сучасному ринку існує велика кількість спеціальних вантажів, тизерів, вантажів з шумовими капсулами, силіконові кальмари. Ці додаткові елементи позитивно впливають на кльов риби.

Ловля сома на спіннінг.

Маєця на увазі лов цієї риби на блешні, воблера, силіконові приманки. Тут важливо використовувати правильне вудилище:

  • Має бути розраховане на екстремальні навантаження.
  • Мати карбоновий бланк з тестом до 150-200 гр., для анімації важких приманок і джиг-голівок.
  • Пропускні кільця в міцних оправах c посиленими вставками- SIC.

Різні риболовні бренди мають широку лінійку спінінгів для лову сома.

Безінерційну котушку слід підбирати під вудилище. Вона не має бути занадто важкою. Великі сомові котушки для берегового лову не підійдуть. Потрібний типорозмір це 4000-6000. Вона повинна мати містку шпулю, а корпус з металу або ABS-пластику. Силовий механізм. Можна використовувати не великі морські безінерційні котушки. Великий вибір таких котушок у німецької компанії WFT.

Приманки підбираються з огляду самого рибалки і вподобань мешканців водойми. Популярними приманками для лову сома вважається великий силікон і масивні блешні, що обертаються.

Великі силіконові приманки у вигляді вугрів і форелі охоче хватає господар річки. Не рідко в вилові опиняється трофейна щука. Великі твістера і віброхвости одягаються на спеціальні джиг-головки. Вага таких голівок може бути від 40 гр до 150 гр., а гчки 4/0-8/0 розміру.

Лов сома на джиг.

Ефективна в місцях, де велика кількість підводних валунів і каменів. Не можна пропускати і корчі. Будь-який з вищеперелічених способів лову принесе результат. І трофей рано чи пізно буде спійманий. Тут головне до цього бути готовим. В першу чергу слід правильно підбирати снасті і час риболовлі. Наприклад багато хто не може дочекатися сезону в липні і починає лов сома на весні: в квітні, березні та травні. Слід використовувати тільки якісні, перевірені бренди. Така риболовля не терпить погрішностей і недоліків.

Вгору