Ловля сома в травні на донку.

З весняним прогріванням води активність риби збільшується, відповідно великі хижакі починають більше полювати. Їм необхідно в короткі терміни поповнити запаси жиру, який був втрачений під час зимування, і підготуватися до майбутнього нересту у кінці травня, початку червня. В цей час соми частно ігнорують безпеку і жадібно хватають наживку. Вони запливають в незвичайні місця. Так, їх можна упіймати біля берега, в затоках, або на мілинах у пошуках черв’яків. Часто соми стоять за корчами і береговим рельєфом. Великий рівень води в струмках, і маленьких річечках, своїм потоком змиває різну живність, яка потрапляє у річку. Там і варто шукати сомів.

Рибалити на сома в травні краще всього на донні снасті. В якості наживки використовувати виповзків і шматки свіжої риби з місцевої водойми. Від екзотичних аттрактантів слід відмовитися . Як було сказано вище, соми знаходяться біля берега, і закидувати приманку на далеку відстань немає необхідностіі. Більше того, наявність течії може ускладнити процес ловлі. Тому шукаємо перспективні місця уздовж берега.

Ловля сома в травні на донку відрізняється своєю простотою. Але не треба забувати про надійність такого оснащення. Розберемо з чого складається донна снасть на сома:

  1. Основна волосінь або плетінка : 0,50 см- 0,70 см;
  2. Повідковий плетений матеріал: 0,60 мм-1мм, довжиною 1 м- 1,5 м;
  3. Гачок одинарний 6/0-10/0 номерів;
  4. Груз від 250 гр;
  5. Вудлище довжиною 270 см- 300 см з тестом 150 гр- 600 гр;
  6. Без інерційна котушка 5000-8000 розміру;
  7. Стійка для вудлища;

Робимо монтаж з вищевказаних компонентів, як показано на рис.1.

Ловити сома на донку можна за допомогою глухого монтажу. Де вантаж прив’язується на глухо до основної волосіні і поводка. У такому випадку риба сама себе підсікає. Або монтаж може бути ковзаючим in - Line, тоді треба уважно стежити за сигналізатором, щоб вчасно зробити підсічку. Це якщо  Ви використовуєте один, або декілька спінінгів . Якщо снасть зібрана на мотовило, то краще застосовувати глухий монтаж.

Хочу звернути увагу на декілька моментів, які часто збивають рибалок з пантелику. А саме:

  • Наявність силіконового шланчика. Цей атрибут виправдовує себе, при ловлі сома на живця. Щоб перешкоджати перекручуванню оснащення. Також його застосовують для горизонтального положення монтажу в товщі води, якщо використовується підводний поплавець. Частіше силіконовий шланчик негативно впливає на клювання. 
  • Підводний поплавець. Використовується для ловлі сома на живця. В певних умовах його можна застосувати для не живих насадок. Якщо Ви використовуєте пучок черв'яків як наживку, то поплавець підбирається дуже ретельно, методом підбору вантажопідйомності безпосередньо на водоймі.
  • Гострі гачки. Жало гачка слід перевіряти перед кожною риболовлею. Це один з важливих чинників успішної ловлі сома. Якщо не найважливіший. У вас, як мінімум має бути з собою спеціальне точило, а максимум новий гак. На цьому не слід економити.

Час найкращого клювання сома у травні, це перші години після заходу сонця. Більшою мірою теплими вечорами, або в дощову погоду. Краща наживка це виповзок. Його можна накопати в місцях, де на поверхні землі, видно грудочки гумусу. Це продукт життєдіяльності черв`яка. Або збирати в ночі за допомогою ліхтаря. Клювання сома в травні не тривале. В міру охолодження води, активність риби падає., і сидіти всю ніч не варто. При цьому в прилові може бути багато маломірних сомів.

Придбати необхідне оснащення для ловлі сома можна на сайті: Снасті на сома