Ловля сома на рака.

У цій статті розглянемо один з дуже уловистих видів насадки для лову сома-рака. Рак, це улюблені ласощі річкових риб, багаті на білок, жири і корисні елементи. Скажу відразу, що трофейних екземплярів ловити на рака не доводилося. В основному це були особини від 2кг і до 15 кг, але цінність рака, як насадки це не зменшує. Дуже часто на нього сідав трофейний голавль або вусань(1,5кг-2, 5кг). Голавль, як і вусань таких розмірів дають дуже гідний опір.

На яких водоймах ловити сома на рака?

Важливим чинником, при виборі такої насадки, являється водойма, на якій відбуватиметься лов. Якщо рак не аборигенний вид цього місця, то скоріш усього результату не буде ніякого. Але спробувати варто. Краще всього використати рака на річках, де він є присутнім в достатній кількості. У тих місцях, які звичні для його мешкання : в заростях латаття, під крутими берегами, в каменях. В період линьки, рак є основним джерелом живлення сома і інших великих риб.

Линька у рака відбувається на початку червня і може затягнутися до кінця місяця. Сам процес зміни панцира триває впродовж декількох хвилин. А ось його затвердіння може займати до двох тижнів залежно від температури води і обмінних процесів у ракоподібних. Саме у цей період рак є легкою здобиччю для хижака. Соми в цей час пересуваються по усіх перспективних місцях його присутності. Запливаючи на мілини і острівці водної рослинності. В період линьки можна ловити на різних раків: твердих і м'яких. Риба охоче хапає цю здобич.

Оснащення для ловлі на рака.

Важливі питання:

  • Що краще використати: ракову шийку або цілого раку?
  • Як правильно насаджувати рака?

Оснащення для лову на раку має бути донним. Рак має рухатися по дну.

Можна використовувати класичний варіант оснастки з ковзаючим свинцевим вантажем, закидаючи снасть з берега. А можна завозити в перспективне місце за допомогою човна, використовуючи камінь як вантаж. Тип оснащення великої різниці немає. Головне щоб наживка була як умога ближче біля дна.

З тієї причини, що часто на гачку виявляється головень або вусань, наявність вудилища і котушки є важливим моментом. Ці жваві і сильні риби не залишать вам шансу, якщо використовуєте снасть на мотовилі. Краще всього мати сомові вудилища. Їх довжина може бути від 2,70 м до 3,50 м залежно від умов лову. З тестом не менше 100 гр.

Наприклад ось відповідні варіанти:

  • Сомове вудилище WFT High Carbon Never Crack Catfish 3,20m 200-500g;
  • Морське вудилище WFT Charisma Power 3,00m 30-120g;
  • Вудилище UNI CAT Catnapper 3,00m -400g;

Котушка має бути надійною, можна використовувати морські моделі. Типоразмер від 5000.

Багато рибалок вважає краще ловити на ракову шийку (очищений рачиний хвіст). Тут слід розібратися для якого види лову це використовується. Якщо ловля сома відбувається за допомогою квока, то погоджуся що можна. Якщо ж ловля відбувається з берега в класичному виді, то краще пимінити цілого рака. Це пов'язано з тим що ракову шийку дуже швидко обідає мала риба, саме бичок. За моїми особистими висновками, для ловлі трофея, насадка повинна виглядати максимально реалістично. Я використовую цілого рака.

Як насаджувати рака на гачок?

Важливим нюансом є тє як насаджувати рака. Це один з основних моментів на який варто звернути увагу. Наживку треба правильно піднести. Рак повинен виглядати слабким і беззахисним, представляючи собою легку здобич. В той же час, його чималі розміри потрібні, що б виправдати ризик обережного хижака.

Насаджую його приблизно так як описав Сабанеев Л.П. "Риби наших вод" :- Рак, готовый к линьке[7] или мягкий, насаживается на крючок (средних или лучше крупных номеров) в разных местностях различно. Во всяком случае лапки обрываются, а у жестких, кроме того, предварительно обламывают клешни. Лапки бросаются в воду для приманки, также и клешни, но более крупные из клешней лучше приберечь для ловли мелкой рыбы на мелкие крючки.

Найкращі гачки для риболовлі на сома:

  • Гачки на сома Fudo Catfish Black 4/0(6шт.);
  • Гачок DAM MADCAT® A - STATIC Teaser Hook №6/0, 5шт;
  • UNI CAT MICRO SHARP POWER BN 2/0;

Найкраще насаджувати рака так, щоб вістря гачка було сховане в "шийці", тому що риба майже завжди хапає рака з хвоста. Тоді підсічка буде вірніша.". Цей метод був узятий за базовий і трохи доопрацьований.

Ось як я насаджую рака: у рака середніх розмірів із затверділим панциром відриваються великі клішні і наступна пара лапок. На хвості, в місці, де закінчується тулуб і починається хвіст, знімаються дві перші фаланги панцира хвоста. У тому ж місці, надламується панцир тулуба, з обох боків. Це робиться акуратно, що б не пошкодити життєво важливі органи раку. З цієї причини використовується рак з твердим панциром. 

У такому вигляді рак виглядає легкою здобиччю, яку не пропустить багато хижаків. Далі, вже пораненого раку насаджуємо на гачок. Його заводимо у задніх лапок і виводимо біля основи шийки. Потім ще раз, так само, виводимо гачок. Виходить петля. Це робиться для того що б наживка краще утримувалась. Це найважливі аспекти коли Ви викоритовуєте рака в якості наживкі. Головне щоб гачок находився в районі хвоста, а краще біля його основи.

Добути рака можна за допомогою раколовки. Використовуючи як наживку шматок свіжої печінки худоби.

Подібні теми: